COUNTRY LIFE s.r.o.

Nenačovice 87266 01 Beroun 1

COUNTRY LIFE s.r.o.

Nenačovice 87
266 01 Beroun 1

Telefon: +420 311 712 406
Web: www.countrylife.cz

Společnost Country Life, s. r. o., byla založena na jaře v roce 1991 a byla první, kdo přinesl biopotraviny na český trh. Od počátku jsme chtěli pohlížet na zdravý životní styl komplexně. Nenabízet pouze prodej biopotravin a zdravé výživy, ale také tyto produkty sami pěstovat a vyrábět. Vařit s nimi a naučit i jiné, aby s nimi vařili. Pomoci lidem s praktickou změnou životního stylu a poskytovat informace o rady v této oblasti. Vzdělávat další odborníky v oboru. A to vše spojit s ekologicky hodnotami, které podle nás k harmonickému životnímu stylu nerozlučně patří.

DĚDOLEJ

Dědolej s.r.o. Karla Steinera 13 318 00 Plzeň

DĚDOLEJ

Dědolej s.r.o.
Karla Steinera 13
318 00 Plzeň

Telefon: +420 776 896 168
Web: www.dedolej.cz
Facebook: Dědolej

Dědolej je plzeňský výrobce za studena lisovaných RAW olejůs bylinkami, RAW bezlepkové mouky a směsí pro pečení. Olej je lisován za studena pomocí šnekového lisu z kvalitních českých semen a bylin. Během lisování ani po něm nedochází k nadměrnému zahřívání oleje a nejsou používány ani chemické a konzervační prostředky. Olej po lisování pouze sedimentuje a je filtrován. Pro zlepšení chuti, vůněa trvanlivosti jsou lisována olejnatá semena společněs vybranými bylinkami. Ze semen zbavených oleje lisováním se melou bezlepkové mouky s bylinkami.

HRADECKÉ DELIKATESY…

Sídlo: V Dolině 1515/1b 101 00 Praha Provozovna: Machkova 102/1 500 11 Hradec Králové

HRADECKÉ DELIKATESY s.r.o.

Sídlo:
V Dolině 1515/1b 
101 00 Praha

Provozovna:
Machkova 102/1
500 11 Hradec Králové

Telefon: +420 725 901 195
Web: www.hradeckedelikatesy.cz
Facebook: Hradecké Delikatesy

Manufaktura vznikla v roce 2010 v Hradci Králové, kde žijeme, tak proto HRADECKÉ DELIKATESY. Veškeré úsilí zaměřujeme na kvalitu a chuťovou vyváženost našich výrobků. Naše delikatesy jsou vyráběny z přírodních surovin, bez zbytečné chemie. Vše vyrábíme ručně a především srdcem. Vyrábíme podle originálních receptur, u kterých dbáme na vhodné kombinace bylinek a koření tak, aby byly chutné a zároveň i zdravé.'.chr(10).chr(13).'Od počátku fungování manufaktury usilujeme o spojení tří základních principů: co nejšetrnějšího – ekologického pěstování surovin s prokazatelnými vlastnostmi i zdrojem, jejich následného zpracování do formy delikátních a více či méně tradičních výrobkůa jejich následného přímého prodeje. Krom maximální snahy nešetřit na kvalitě a množství/poměrech surovin se snažíme dát chuti co největší zážitkovou hodnotu.

LABORA s.r.o.

Opatství Nový Dvůr – OCSO Dobrá Voda 20 364 01 Toužim

LABORA s.r.o.

Opatství Nový Dvůr – OCSO
Dobrá Voda 20
364 01 Toužim

Telefon: +420 353 300 500
Web: www.novydvur.cz

Jsme cisterciáčtí mniši-trapisté. Náš klášter byl založen v roce 2002 francouzským opatstvím ze Sept-Fons. Modlíme se a živíme se prací našich rukou.'.chr(10).chr(13).'Od roku 2004 v Opatství Nový Dvůr vyrábíme několik druhů hořčic. Většina z nich jsou s biocertifikátem. Naše hořčice jsou vyráběné mnichy podle originálních trapistických receptur.'.chr(10).chr(13).'Hořčice je vyráběna řemeslnicky a v malém objemu, z vybraného hořčičného semínka, které po namočení do octa smíchaného s vodou pocházející z lesů obklopujících klášter, je rozdrceno na mlýnském kameni, provoněno medem a moravským bílým vínem. Jemně okořeněná hořčice je plněna do sklenic, kde během několika týdnů dozrávání získává svoje nezaměnitelné aróma.'.chr(10).chr(13).'Všechny druhy hořčice jsou bez konzervantů.

MIXIT s.r.o.

Sídlo: U Dubu 147 00 Praha 4 – Braník Provozovna: Ohradní 65, 140 00 Praha 4

MIXIT s.r.o.

Sídlo:
U Dubu 147 00 Praha 4 – Braník 
Provozovna: Ohradní 65, 140 00 Praha 4

Telefon: +420 725 366 466
Web: www.mixit.cz
Facebook: Mixit.cz – Namíchej si svoje musli

Ptáte se, kdo za tímto neobvyklým projektem stojí?'.chr(10).chr(13).'Jsme dva mladí muži Tomáš a Martin, někdejší spolužáci ekonomie z vysoké školy, kteří se nedlouho po promoci sešli nad myšlenkou vzniku projektu, který by na českém trhu chyběl a přinášel zákazníkovi opravdový užitek. V současnosti mají nadějné projekty s nadšenými lidmi v čele dost možností uspět u investorů, kteří se tak stanou podílníky ve vznikajícím podnikání. My jsme řekli ne.. chceme jít vlastní cestou, podnikání vybudovat sami, od nuly a po krůčcích. Proto financování probíhá z vlastních či rodinných zdrojů a od spuštění v roce 2010 dodnes se podílíme takřka na všech dílčích procesech vedoucích k uspokojení zákazníka.'.chr(10).chr(13).'Od první chvíle se snažíme o přátelský vztah se zákazníkem, nabídnout mu něco víc než nákup přes internet. Mimo chutných a kvalitních surovin, jejichž výběr trval téměř rok, chceme dopřát i zábavu či zážitek. Usilujeme, aby návštěvníka našich stránek bavilo si namíchat vlastní mix, těšil se na objednávku, aby ho zaujal náš obal a především - aby chutnalo a rád se pak vrátil. Mezitím očekáváme jakékoliv podněty k tomu, co nám nejde, mohlo by jít lépe nebo by Vás ještě více uspokojilo. Mixit je postaven na Vašich přáních, proto se nestyďte nám je sdělit či upozornit na jakoukoliv nespokojenost nebo nedostatek, chceme dostat šanci jej napravit.

KOLDOKOL

Hana Němcová Krhov 108 687 71 Bojkovice

KOLDOKOL

Hana Němcová
Krhov 108
687 71 Bojkovice

Telefon: +420 605 033 951
Web: www.koldokol.cz
Facebook: Koldokol

Rodinná firma Koldokol z Bílých Karpat
V roce 2007 jsme se nastěhovali do pronajatého domku na okraji malé obce Krhov v Bílých Karpatech. Ještě dřív, než jsme domek koupili, se nám podařilo koupit téměř 3 ha pozemků v těsném sousedství s plánem vysadit zde ekologický ovocný sad. Hledali jsme také způsob jak se uživit „z domu“ a jak zužitkovat budoucí úrodu našeho sadu, a proto jsme se rozhodli zkusit vyrobit a prodávat bio džemy. Zajímá nás zdravá výživa a náš přístup k jídlu se změnil i narozením naší dcerky Mariany. Chtěli jsme proto vyvinout originální recepturu džemu, která by nepoužívala cukr – vznikla tak Bioláda, která je doslazená jablečným koncentrátem a zahuštěná výtažky z mořských řas. Postupně pak přicházely další nápady jak rozšířit sortiment BIO produktů – např. čajové směsi z bylinek, které sbíráme v našich sadech a v okolí. V roce 2012 jsme začali prodávat sirupy a ledové nápoje bez přidaného cukru ZEN.

PASTA FIDLI

Pasta Fidli s.r.o. Ke škole 1388 252 10 Mníšek pod Brdy

PASTA FIDLI

Pasta Fidli s.r.o.
Ke škole 1388
252 10 Mníšek pod Brdy

Telefon: +420 778 000 477
Web: www.pastafidli.cz

Sdružení Náručuž 13 let pomáhá osobám se zdravotním postižením a jejich rodinám prožít aktivní a spokojený život. Poskytujeme jak sociální služby, tak rovněž vytváříme pracovní příležitosti lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním v sociální firměModrý domeček v Řevnicích. Tady jsme zaměstnali už 22 lidí. Pracovní místa se nám daří dlouhodoběudržet, i když to v dnešní doběnení vůbec jednoduché. Přesto ale věříme, že v naší práci jdeme správnou cestou, když vytvářením pracovních příležitostí podporujeme naše zaměstnance v samostatnosti a zbavujeme je tak absolutní závislosti na sociálních dávkách a podporách. Trvalá práce zlepšuje i jejich zdraví a umožňuje jim možná poprvé v životězažít úspěch a pocit, že něco dokázali.'.chr(10).chr(13).'<strong>Výrobna čerstvých těstovin Pasta Fidli</strong>'.chr(10).chr(13).'Výroba byla zahájena v lednu 2014,v tuto chvíli jsme poskytli zaměstnání 7 osobám zdravotně znevýhodněným či sociálnězněvýhodněným na trhu práce tj. především dlouhodoběnezaměstnaným. V současné dobědodáváme do více jak 120 restaurací a 50 maloobchodních prodejen, našimi zákazníky jsou renomované restaurace jako jsou Four Seasons, hotel Alcron, Zátiší Group, Malostranská beseda, Potrefené Husy, Kogo.

POCTIVÝ GRUND

Ing. Roman Plas ­ Poctivý grund Libčany 240 503 22 Libčany

POCTIVÝ GRUND

Ing. Roman Plas ­ Poctivý grund 
Libčany 240
503 22 Libčany

Telefon: +420 724 558 440
Web: poctivygrund.cz
Facebook: poctivygrund

Poctivý grund vznikl jako rodinná firma na základě osobních zkušeností získaných z pobytu v rezervaci Shakati v Jihoafrické republice. Jelikož jsou rodiče stále v úzkém kontaktu se spolumajitelkou národního parku Shakati, umožnili nám a my dále svým dětem pobývat v této krásné rezervaci plné úchvatných míst a jedinečných scenérii plných afrických zvířat, které známe jen s oplocených výběhů našich ač krásných, tak stále jen zoologických zahrad. Kromě důležité práce v parku a starost o jeho návštěvníky, jsme měli možnost navštívit výrobnu průmyslově vyráběného biltogu. I Takto vyráběný biltong v sobě nese velký podíl lidské práce, což jsme si mohli vyzkoušet při výrobě tamního domáciho biltongu podle pradávné receptury. Není pochyb o tom, že jsme se do sušeného masa okamžitě zamilovali. Zároveň nás také napadla myšlenka nahradit biltongem naše „chuťovky k pivu a vínu“. A nejen to! Jedná se především o zdroj velkého obsahu čistých bílkovin a energie bez konzervantů, glutamátů a barviv, které jsou v našem moderním světě používány bez našeho povšimnutí skoro ve všech potravinách.'.chr(10).chr(13).'Proč se tedy nepodělit s takovým výrobkem i doma? Nastoupili jsme na dlouhou a trnitou cestu, abychom vyrobili skutečně pravý český a svým složením ČISTÝ výrobek odpovídající všem českým potravinářským a hygienickým normám, které patří k nejnáročnějším a nejpřísnějším na světě.

KONEČNĚ VÝVAR

Jaroslav Váchajaroslav@konecnevyvar.cz

KONEČNĚ VÝVAR

Jaroslav Vácha
jaroslav@konecnevyvar.cz

Telefon: +420 603 114 869
Web: www.konecnevyvar.cz
Facebook: Konečně vývar

Jsme tři kluci. Jarda „Jaruna“ Vácha dělá firemní consulting, jeho brácha Honza je softwarový specialista a já, Jakub Gruber, jsem grafický designér. Co máme společného? Všichni jezdíme na longboardu a všichni milujeme vaření. Od počítačů si utíkáme odpočinout do kuchyně. Když jsme si jednou takhle utekli do Francie za jídlem a surfováním, Jarunu napadlo, že nám doma na trhu schází jeden produkt — poctivý vývar bez chemie a nesmyslů. Ze začátku jsme to nebrali moc vážně, ale čím dál víc jsme si začínali uvědomovat, jak moc bychom ho vlastně v regálech sami chtěli. Když jsme se vraceli, měli jsme už vymyšlený název, sháněli jsme recepty a plánovali první vaření...

SKLENICE ZDRAVÍ

Mgr. Daniela Okrouhlá provozovna Vstiš 157 334 41 Dobřany

SKLENICE ZDRAVÍ

Mgr. Daniela Okrouhlá
provozovna Vstiš 157
334 41 Dobřany

Telefon: +420 606 306 622
Web: www.sklenicezdravi.cz

Sklenicezdravi.cz je malá rodinná společnost. Zabýváme se výrobou bylinných a ovocných sirupů a marmelád se zaměřením na Rakytník řešetlákový, Arónii, Muchovník (Indiánskou borůvku). Vyrábíme také 11 druhů pečených čajů, všechny obsahují rakytník, aronii nebo muchovník a nově i brusinky, tedy ovoce výrazné a pikantní chuti. Ovocné čaje obsahují pouze ovoce, vypečenou šťávu z něj a cukr nebo jiné přírodní sladidlo. Nabízíme také několik výrobků slazených pouze stévií, fruktózou či kapkou českého medu. Ovoce pochází z vlastní zahrádky. Největší část je ale přímo od českých pěstitelů, kupujeme hlavně bio kvalitu bez chemického ošetření.'.chr(10).chr(13).'Hlavním motivem pro založení společnosti je výroba zdravých potravin, které se běžně používají. Například ovocné sirupy, z nichž denně připravujeme nápoj hlavně dětem nebo džem, který si ráno namažeme na chléb k snídani. Co si v rámci těchto každodenních rituálů dát něco, co našemu tělu dodá co nejvíc vitamínů a minerálů? A co teprve ovocné tiramisu a další dezerty, do nichž lze naše džemy použít... Mlsejte zdravě!